Witamy na stronie

STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SERPELIC I OKOLIC

W  dniu 7 kwietnia 1999 powołane do życia w Serpelicach nad Bugiem, stawiające sobie za cel promowanie miejscowości letniskowej i uczynienie z niej prawdziwej perły turystycznej. więcej informacji...

 

I Nocny Nadbużański Spływ Kajakowy

16-17.08.2014

Fotografie i relacja: Sławomir Gac

 

    Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic 16-17 sierpnia 2014 r. zorganizowało I Nocny Nadbużański Spływ Kajakowy pod hasłem „Kajakiem bez promili” Pomimo że pogoda w tym dniu nie sprzyjała a uporczywa mżawka odstraszała w spływie uczestniczyły 44 osoby.

    Nocni kajakarze rozpoczęli spływ od nauki węzła ratunkowego, rzucania rzutką ratunkową pod okiem ratowników wodnych, można było także sprawdzić jak wygląda świat osoby nietrzeźwej za pomocą specjalnych alkogogli i jak może być to niebezpieczne podczas wypoczynku nad wodą.

Strażak Ratownik z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach demonstrował w jaki sposób pomóc osobie tonącej a uczestnicy przećwiczyli na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową osoby poszkodowanej. Przed  rozpoczęciem wodowania Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach poinformowali o konsekwencjach pływania pod wpływem alkoholu oraz przebadali stan trzeźwości uczestników spływu. Sprawne wodowanie w Borsukach zabezpieczyli ratownicy podążając za instruktorem i blaskiem pochodni rozpoczęli nocny spływ kajakowy.

Wrażenia po nocnym pływaniu są niezapomniane, szczególnie gdy ciemnościom towarzyszy blask pochodni, bezchmurne niebo pełne gwiazd a w otaczającym mroku wyostrzone zmysły zwracały uwagę na każdy plusk wody. W Serpelicach odważnych kajakarzy przywitali z pochodniami Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach pomagając uczestnikom w bezpiecznym wyjściu na brzeg gdzie czekała na zmarzniętych ale zadowolonych uczestników gorąca herbata i ognisko z kiełbaskami. Po północy na uczestników czekała niespodzianka w postaci nocnego kina plenerowego a projekcja filmu zakończyła I Nocny Nadbużański Spływ Kajakowy.

    I Nocny Nadbużański Spływ Kajakowy odbył się dzięki zaangażowaniu Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach oraz pomocy lokalnych firm turystycznych: Bialtech – Marek Gac, SAS - Jaworscy, Piękny Wschód – Mariusz Stawiecki, Ośrodek Skarpa – Grażyna Owczaruk oraz Ośrodek AS – Bogusław Nowakowski za co organizatorzy serdecznie dziękują.   

 

ZAPRASZAMY ZA ROK.... 1 sierpnia 2015 r.

 

REGULAMIN

I NOCNEGO NADBUŻAŃSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO

 KAJAKIEM BEZ PROMILI

 

  ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic  www.spsio.serpelice.pl

UCZESTNICZĄCY I WSPIERAJĄCY:

Komenda Powiatowa Policji w Łosicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach

 Kierownictwo spływu:

Komandor: Sławomir Gac - Zastępca Prezesa SPS – tel. 600-500-525

CELE IMPREZY:

TERMIN: 16.08.2014 Sobota – lub inny zależny od warunków atmosferycznych

TRASA: Borsuki ( Stanica- start o godz. 19:00 ) – Serpelice ( Plaża – ognisko o godz. 0:00)

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE: Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie do dnia 14.08.2014 lub osobiście Sławomir Gac – tel. 600-500-525.  Wpisowe należy opłacić podczas zgłoszenia lub przed startem i wynosi 30 zł / osobę i obejmuje program imprezy, kajak z wyposażeniem,  koszt transportu kajaka, instruktora w roli przewodnika,  ratownika, ubezpieczenie NW, ognisko z kiełbaskami.

PROGRAM SPŁYWU: I Nocny Nadbużański Spływ Kajakowy odbędzie się w porze nocnej na szlaku wodnym prowadzącym do Serpelic. Przed rozpoczęcie spływu przewidujemy szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tonącemu, naukę wiązania węzła ratunkowego i posługiwania się rzutką ratunkową, test sprawnościowy z alkogoglami, kontrola trzeźwości kajakarzy oraz wodowanie w Borsukach i spływ po zmierzchu rzeką Bug zakończony na plaży w Serpelicach przy ognisku z kiełbaskami i gorącą herbatą . Niepowtarzalną przygodę i spotkanie z ciekawymi ludźmi organizuje Stowarzyszeniem Przyjaciół Serpelic.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Uczestnictwo w spływie obliguje do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa i potwierdzenia ich własnoręcznym podpisem. Interpretacja regulaminu należy do organizatorów a w ewentualnych sytuacjach spornych lub nieobjętych regulaminem ostateczne weryfikacje postanowień lub kwestii spornych leżą w gestii organizatorów spływu.

Telefony kontaktowe z organizatorami: Sławomir Gac – tel. 600-500-525, Grzegorz Arasymowicz – tel. 603-750-403